Historie firmy


1960 - Založení společnosti

Značka K+B vznikla v roce 1960, když pánové Josef Kappenberger a Michael Braun založili v Německu, ve městě Cham, vlastní firmu a nazvali ji K+B. Od té doby ubíhala léta tvrdé, usilovné práce a vytrvalosti. Odměnou byla stabilita, společnost se úspěšně profilovala ve dvou strategických obchodních oblastech: spotřební a zábavní elektronika, dále elektroinstalace, komunikační technologie, výroba elektronických systémů rozvaděčů. Od roku 1960 se firma úspěšně rozvíjela a postupně si po zásluze vydobyla vedoucí postavení na trhu v oblasti distribuce a elektroinstalací, a to s významnými obchodními partnery, jako BMW, Allianz, Bayer, EON, a řadou dalších.

 

1989 - vstup na československý trh

K+B expanduje do Československa. 24. května 1989 byla podepsán smlouva o spolupráci se státní společností zahraničního obchodu Tuzex na dodávce spotřební elektroniky a domácích spotřebičů . Spolu s Tuzexem bylo v tehdejším Československu otevřeno několik specializovaných prodejen.

 

 

1991 - K+B Plzeň

Založení společnosti Kappenberger + Braun Elektro-technik s.r.o v Plzni se stejným rozsahem služeb v oblasti elektrotechniky jako v Německu. 

 

 

2003 - Nová provozní a administrativní budova

Slavnostní otevření nové provozní a administrativní budovy společnosti na adrese: Plzeň, Domažlická 1141/172a, Skvrňany.

 

 

2008 - Dokončení nové výrobní haly

Dokončení nové výrobní haly pro stavbu rozvaděčů